2020-08-05

Wszycie esperalu w ramach NFZ – czy to jest możliwe?

Czy esperal da się wszyć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Takie pytanie pojawia się, ilekroć rozważamy wszywkę alkoholową dla siebie lub kogoś nam bliskiego. Ty również je sobie zadajesz? Chciałbyś uzyskać więcej informacji? Poniższy tekst może Ci ich dostarczyć, dlatego zachęcamy do krótkiej lektury!

 

Wszycie esperalu – o czym mowa?

 

Zanim przejdziemy do ustalenia, czy wszycie esperalu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest możliwe, warto określić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Co skrywa się pod pojęciem wszycia esperalu? To nic innego jak drobny zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na umieszczeniu w organizmie leku o nazwie esperal https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/, by blokował wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie i trawienie alkoholu. Wszystko po to, by w chwili spożywania alkoholu, ten odkładał się w organizmie i powodował dolegliwości bólowe, które mają zniechęcić do jego stosowania.

 

Wszycie esperalu w ramach NFZ – da się?

 

Dla wielu z nas sam fakt, że mamy do czynienia z zabiegiem chirurgicznym oznacza, że możemy liczyć na wsparcie publicznych placówek zdrowia działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak praktyka pokazuje, że to błędne przekonanie, ponieważ esperal nie jest refundowany, a placówki działające w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie wykonują wszywania esperalu za darmo. Dlatego, każdy, kto liczył na darmową pomoc, może przeżyć rozczarowanie. Jednak warto wiedzieć, że z pomocą przychodzą inne gabinety, bardziej doświadczone, które chętnie wesprą nas w walce z uzależnieniem. 

Zobacz także