2020-07-26

Sprzątanie poremontowe w Warszawie, a opieka nad dzieckiem

Trzeba rozważyć, do czego konkretnie dążymy. Zdefiniować, co to znaczy równe traktowanie. Po jakich sygnałach rozpoznamy, że cel został osiągnięty.


Sprzątanie poremontowe Warszawa http://uslugi-sprzatanie.pl/sprzatanie-po-remoncie-warszawa/, a sprawy związane z domem

Czy nowa sytuacja jest satysfakcjonująca, a jeśli nie, to co jeszcze trzeba zmienić. Jeśli się głębiej nad tym zastanowić, okazuje się, że chodzi o całkowitą zmianę zasad gry. O zmianę zasad na neutralne, takie, które pozwolą oddzielić kwestie płci, a zapewnią równość i kobietom, i mężczyznom. Wiele z nich stawia na sprzątanie poremontowe w Warszawie.


Ja chciałabym, żeby traktowanie było pochodną tego, jaką rolę pełnimy w systemie. Powinno być związane z płcią tylko i wyłącznie wtedy, gdy różne warunki fizjologiczne umożliwiają albo uniemożliwiają nam robienie czegoś, jak na przykład wspomniane dźwiganie ciężarów czy rodzenie dzieci. Dużą pomocą okazuje się być sprzątanie poremontowe w Warszawie.


Kiedy słyszę, że kobieta chce być matką i zajmować się domem, mówię: cudownie. Dostanie wszystko, co jej się należy, to jest jej wybór i jej prawo, nie staje się przez to ani lepsza, ani gorsza. Ona pełni rolę osoby, która wychowuje dzieci i opiekuje się domem, i w tym zakresie ma prawo podejmować decyzje. A młode matki często są lepiej zorganizowane niż inni pracownicy.


Kiedyś jedna z moich kluczowych pracownic zaszła w ciążę, poszła na urlop i była przekonana, że jak wróci, to ją zwolnię. Zrozumiała, że tak się nie stanie, kiedy jej powiedziałam: ciąża to nie choroba i się po niej nie głupieje. Pół roku damy radę poczekać na panią. Wszystkie badania pokazują, że mężczyźni, którzy zajmują się wyłącznie domem, czyli podejmują rolę, są bardzo negatywnie oceniani przez społeczeństwo, to znaczy są łubiani, ale nie szanowani. Ale dlaczego? No właśnie dlatego, że rządzą stereotypy, kulturowe ograniczenia. Wracamy do skryptów, które mamy w głowie i wokół których się obracamy. 

Zobacz także