2020-12-07

Rozstęp mięśni prostych brzucha - rehabilitacja dla ciężarnych

 O konsekwencjach rozstępu mięśni prostych brzucha powinna wiedzieć każda kobieta planująca macierzyństwo. Chodzi przede wszystkim o jej zdrowie i bezpieczeństwo, ponieważ zaniedbanie w tej kwestii może prowadzić nie tylko do nieatrakcyjnego wyglądu, ale przede wszystkim do wielu kłopotliwych dolegliwości.


Rozstęp mięśni prostych brzucha - rehabilitacja może pomóc


Efektem zaniedbania w tej materii może być w przyszłości obniżenie narządów rodnych, nietrzymanie oczu czy nawet przepuklina. Odpowiednio szybkie zgłoszenie rozstępu mięśni prostych brzucha i rehabilitacji może kobietę uratować. Otóż, rozstęp mięśni prostych brzucha rehabilitacja https://aktywnaklinika.pl/rozejscie-miesnia-prostego-brzucha/ to najlepsze lekarstwo – powstaje zwykle przy ciąży mnogiej, dużej masie dziecka czy dużej ilości wód płodowych. Jeśli kobieta do trzech miesięcy po urodzeniu dziecka nie zauważa poprawy wyglądu brzucha, powinna niezwłocznie udać się do poradni.


Rozstęp mięśni prostych brzucha – rehabilitacja a ginekolog


Niestety większość ginekologów zapomina poinformować swoje pacjentki o „powikłaniach” i skutkach ciąży. Warto więc nie czekać i wziąć sprawy w swoje ręce, zanim będzie za późno.

Zobacz także