2020-06-30

Jakie usługi może i powinno obejmować ubezpieczenie zagraniczne?


Wyjazdy zagraniczne stały się od dłuższego czasu bardzo popularne. Pogoda nad Bałtykiem nie rozpieszcza nas, a kto uwielbia wygrzewać się na słońcu i kąpiel w ciepłym morzu wybiera Włochy, Grecję, Hiszpanię, Portugalię, Turcję, Bułgarię, Egipt czy inne państwa, gdzie piękna słoneczna pogoda będzie niemalże pewna.

Niezależnie jaki kierunek wybierzemy powinniśmy wykupić ubezpieczenie zagraniczne https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne na wakacje. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam ubezpieczenia zagraniczne o szerokim zakresie. Przed wyjazdem należy zastanowić się czy najczęściej wybierane usługi objęte ubezpieczeniem zagranicznym będą dla nas wystarczające. Otóż, ubezpieczenie zagraniczne obejmujące ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance oraz ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków może wymagać rozszerzenia usług. Utrata, kradzież czy uszkodzenia bagażu podróżnego są również elementem ubezpieczenia zagranicznego. Ubezpieczenie opóźnienia w dostarczeniu bagażu podróżnego i zwrot kosztów. Jeśli nasza podróż będzie odbywać się samolotem to ubezpieczenie opóźnienia lotu i zwrot poniesionych kosztów może okazać się bardzo pomocne. W ramach ubezpieczeń zagranicznych możemy wykupić polisę obejmującą ubezpieczenie sprzętu sportowego, jeśli takowy zabieramy. Dodatkowo, na wyjazd zagranicznych możemy wykupić ubezpieczenie zagraniczne obejmujące koszty rezygnacji z wyjazdu turystycznego lub na wypadek konieczności wcześniejszego powrotu. Ponadto warto ubezpieczyć gotówkę, wypłacaną z bankomatu i utraconą np. podczas kradzieży w trakcie wyjazdu.

Wyjeżdżając za granicę należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia zagranicznego jest tak oczywiste jak zabranie ze sobą np. bielizny.


Zobacz także