PROCES PRZEJŚCIA

Sposoby aktywacji e-Faktury są bardzo różne. Cały proces zależy w głównej mierze od tego, od ilu dostawców otrzymujesz rachunki i jaki model jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Z reguły gospodarstwo domowe otrzymuje kilka rachunków miesięcznie od usługodawców. Są to m.in. rozliczenia za gaz lub energię elektryczną, telefon, Internet i telewizję. 

Możesz wybrać jeden z trzech sposobów korzystania z e-Faktur:

Zamawiasz usługę e-fakturowania wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej firmy lub w portalu online po zalogowaniu. 
Niektóre firmy oferują także możliwość przejścia na e-Fakturę poprzez przesłanie e-maila lub SMS-a, lub podczas rozmowy z konsultantem. 
E-Fakturę można zamówić przy podpisywaniu lub zmianie warunków umowy o świadczenie usług. 
Ta forma jest szczególnie wygodna, jeśli chcesz otrzymywać e-Faktury od kilku dostawców w jednym miejscu. Wystarczy, że wybierzesz ich z listy firm oferujących usługę elektronicznego fakturowania na stronie internetowej banku, a następnie wypełnisz formularz. 
W ten sposób, określając między innymi czas, na jaki przewidujesz otrzymywanie e-Faktur (może to być czas nieokreślony), złożysz wniosek o aktywację usługi. 
Po weryfikacji wniosku Twoje faktury będą przesyłane w formie elektronicznej do bankowego systemu płatności, a Ty będziesz mógł kontrolować i opłacać wszystkie dokumenty bezpośrednio ze swojego konta w banku.
 
To rozwiązanie jest korzystne dla firm oraz osób prowadzących własną działalność. System oferujący zarządzanie obiegiem dokumentów gwarantuje bezpieczne i efektywne wystawianie oraz otrzymywanie faktur i zdecydowanie przyspiesza proces rozliczeń między kontrahentami. 
Wystarczy zarejestrować się na bezpiecznej stronie internetowej. Firmy, które mają być odbiorcami faktur, można dodawać w każdym momencie, podając ich nazwę i numer NIP. 

Faktury muszą być przechowywane w formie papierowej.


Korzystanie z e-Faktur skraca czas oczekiwania na rachunki. Masz do nich dostęp już w momencie wystawienia

Zobacz pełną listę korzyści >


88 procent Polaków słyszało o e-Fakturach

Zobacz wszystkie trendy >

TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!