2020-08-05

Wszywka alkoholowa – co powinniśmy wiedzieć przed zabiegiem?

Wszywka alkoholowa jest coraz częściej zalecana. Co dokładnie powinniśmy o niej wiedzieć? Czym jest wszywka alkoholowa? Gdzie jest wykonywana? Kto powinien się zdecydować na wszywkę alkoholową? Sprawdzamy!

 

Wszywka alkoholowa – co to takiego?

 

Wszywka alkoholowa zwana również wszywaniem esperalu to drobny zabieg chirurgiczny mający na celu spowodowanie awersji do alkoholu. Podczas takiego zabiegu w organizmie człowieka umieszczany jest lek esperal w postaci tabletki, która w razie spożycia alkoholu powoduje dolegliwości bólowe.

 

Wszywka https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ alkoholowa – dla kogo?

 

Jak sama nazwa sugeruje, wszywka alkoholowa dedykowana jest tym, którzy mają problem z nadużywaniem alkoholu. Choć dostępnych jest wiele innych terapii na walkę z uzależnieniem, to nie wszystkie z nich dają zadowalające efekty. Jednak tak jest do czasu, ponieważ wszywka alkoholowa daje bardzo dobre efekty, więc jeśli inne terapie nie sprawią, że nasz problem zniknie, warto o nim pomyśleć.

 

Wszywka alkoholowa – gdzie się zgłosić?

 

Gdzie w takim razie zgłosić się, gdy zdecydujemy się na wszywkę alkoholową? Niektórzy pewnie uznają, że odpowiednim punktem będzie wizyta w pobliskiej placówce zdrowia działającej w ramach NFZ. Jednak praktyka pokazuje, że niestety nawet posiadanie ubezpieczenia i odprowadzanie składek nie sprawi, że zapewnimy sobie darmowe wsparcie. Dlatego, gdy zdecydujemy się na wszywkę alkoholową, o wiele lepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy prywatnego gabinetu, który specjalizuje się w tego typu zabiegach.

 

Zobacz także