2020-08-21

Batony proteinowe - dobra przekąska

Batony proteinowe – co musimy o nich wiedzieć?

Batony proteinowe są reklamowane jako produkty odchudzające oraz także zwiększające masę mięśniową. Są one niezmiernie wygodne w użyciu. Do tego bardzo szybko zaspokajają głów oraz dostarczają wysokiej jakości białka.


Skład batonów proteinowych

Musimy jednak wiedzieć, że batony proteinowe https://www.legalcakes.com/sklep/kategoria/batony/ w składzie mają tłuszcze nasycone, cukry proste, jak i także tłuszcze trans. Czy można zatem uznać, że batony proteinowe są zdrowe?

Batony proteinowe pełnią funkcję bardzo szybkiej przekąski, która ma wysoką wartość energetyczną oraz bardzo dużą zawartość węglowodanów czy też białek. Są przede wszystkim stosowane przez sportowców, jak i także przez osoby będące na diecie redukcyjnej masę ciała. Jest to rozwiązane idealne dla osób, które chcą na szybko coś zjeść, a do tego dostarczyć bardzo dużej ilości energii czy też składników odżywczych.

Niestety, w składzie batonów proteinowych wchodzą także substancje, które zwiększają ryzyko nadwagi, otyłości oraz także ryzyko innych chorób. 

Zobacz także